Reklama

NEWSLETTER

wpisz adres e-mail:

zapisz  wypisz  

aktualności gospodarcze artykuły szkoleniowe informacje z firm
szkolenia firmy szkoleniowe windykacja produkty finansowe targi i wystawy

W PartnerHandel.pl udostępniamy Największą Giełdę Biznes Ofert


SZTUKA WOJNY


BIBLIA HANDLOWCA

INFORMACJE Z FIRM

Optymalizacja wydatków podstawą zarządzania firmowymi finansami

Prowadzenie własnej firmy to zwykle duże wyzwanie. Stworzenie dobrze prosperującego przedsiębiorstwa wymaga zaangażowania sporej ilości czasu oraz pieniędzy. Nie każdy jednak może sobie pozwolić na sfinansowanie pierwszych zakupów czy dużych inwestycji gotówką. Sposobem na pozyskanie środków na start lub rozwój firmy jest skorzystanie z zewnętrznego wsparcia, takiego jak kredyt albo leasing.

Dostępne na rynku narzędzia finansowe umożliwiają pozyskanie funduszy na zakup auta czy specjalistycznego sprzętu nawet firmom stawiającym w biznesie pierwsze kroki, czyli bez historii kredytowej. Ze względu na łatwą procedurę uzyskania oraz korzyści podatkowe coraz większą popularnością wśród przedsiębiorców cieszy się leasing. Choć jest to forma kojarzona przede wszystkim z leasingiem na samochód, jest to równie wygodny sposób sfinansowania wyposażenia biura, sprzętu budowlanego lub medycznego, a nawet nieruchomości.
 
Dwie strony medalu
Okazuje się, że zakup za gotówkę nie zawsze jest najkorzystniejszym rozwiązaniem. Owszem ten rodzaj finansowania daje komfort tzw. posiadania, sfinansowany w ten sposób zakup jest od początku własnością nabywcy. Jednak w ten sposób zamrażane są środki, które mogą być przeznaczone na inne cele, w tym rozwój i unowocześnienie oferowanych usług i produktów. Z czego wynika zainteresowanie leasingiem? Jednym z głównych czynników są korzyści podatkowe. Leasing pozwala zredukować sumę obciążeń podatkowych. W zależności od oferty – leasing operacyjny lub finansowy, wydatki związane ze spłatą rat leasingowych można zaliczyć w koszty uzyskania przychodu i odliczyć od podatku. W przypadku leasingu finansowego do kosztów można zaliczyć jedynie część odsetkową rat oraz amortyzację. Leasing operacyjny natomiast pozwala odliczyć od podatku pełną kwotę miesięcznych rat i całą sumę opłaty wstępnej.
 
Korzyści z leasingu na samochód
Leasing swoją popularność, zwłaszcza wśród małych przedsiębiorstw, zawdzięcza m.in. łatwej procedurze leasingowej. Sposób zawierania kontraktu leasingu na samochód jest dużo bardziej przystępny niż np. w przypadku kredytu. W dodatku umowa leasingowa nie jest rejestrowana w Biurze Informacji Kredytowej, a więc nie ma wpływu na zdolność kredytową na potrzeby innych inwestycji. Poza tym pozwala zaplanować wydatki na cały czas trwania kontraktu, ponieważ rata za auto w leasingu jest niezmienna do chwili zakończenia umowy.
 
Więcej niż finansowanie
Sposobem na optymalizację wydatków związanych również z utrzymaniem firmowej floty pojazdów jest wynajem długoterminowy. To forma leasingu poszerzona o usługi zarządzania i serwisowania samochodów. W ramach stałych miesięcznych rat firma spłaca część finansową i eksploatacyjną posiadania auta. Dzięki temu nie musi dodatkowo martwić się naprawą czy serwisowaniem każdego z posiadanych pojazdów, bo o wszystko zadba firma udzielająca wynajmu. Takie rozwiązanie jest szczególnie opłacalne dla średnich i dużych przedsiębiorstw posiadających kilka lub kilkanaście samochodów. W ten sposób można skorzystać z atrakcyjnych zniżek i upustów na usługi serwisowe lub ubezpieczenia wynegocjowanych przez wynajmującego.
 
 

OFERTY PRACY

więcej ofert pracy

bizmarket.pl :: katalog stron firmowych

-------
-------
P O L E C A M Y

domportal.com.pl

---------

OKNOBRAMA.PL

biznet24.pl

1budownictwo.pl

HANDLOWY

------->

REGULAMIN | O NAS | WSPÓŁPRACA | PARTNERZY | REKLAMA

© 2008 PartnerHandel.pl

programowanie KRONET